برگزاری رویداد هکاتون فین تک اسلامی

1398/02/24

به همت مرکز رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی جهاد دانشگاهی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر (کانون همگرایی رویکردهای بین‌المللی امیرکبیر (کهربا))، رویداد هکاتون فین تک اسلامی 25 الی 27 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : هکاتون فین تک اسلامی به عنوان یکی از صنایع رو به رشد در سطح بین الملل، نظر بسیاری از فعالان بازارهای مالی در سطح بین الملل را جلب نموده است.
هکاتون رویدادی است که برنامه‌نویسان و سایر توسعه دهندگان نرم‌افزاری نظیر طراحان گرافیکی، طراحان واسط کاربری و مدیران پروژه گرد هم می‌آیند و در توسعه پروژه‌ها همکاری می‌کنند.
این رویداد با هدف کمک به ترویج مبانی اسلامی – قرآنی به وسیله ابزار های کاربردی ، بدون تحمیل هزینه به دولت
حل مسائل مرتبط با اکوسیستم فین تک اسلامی ، شناسایی سرمایه انسانی متخصص و علاقه مند به حوزه فین تک اسلامی ، تسهیل تبادلات مالی در اکوسیستم موسسات اسلامی – قرآنی کشور، ترغیب موسسات مالی، سرمایه گذاری و بانک ها به سرمایه گذاری و تعامل با موسسات قرآنی و سازمان های مردم نهاد، ترغیب اکوسیستم موسسات و نهادهای اسلامی – قرآنی به استفاده از فناوری های مالی در حوزه شفاف سازی فعالیت ها و جذب حداکثری برگزار می شود.
گفتنی است : در بازار جهان اسلام سالانه چندین میلیارد دلار در این حوزه سرمایه گذاری می شود. با توجه به رشد سریع اکوسیستم استارتاپی در کشور و همچنین با توجه به تعداد قابل توجه موسسات قرآنی، فضای مناسبی برای تعامل اکوسیستم استارتاپی و اکوسیستم موسسات اسلامی- قرآنی و نهادهای مالی، سرمایه گذاری و بانک ها وجود دارد.
مخاطبان این رویداد علاقه مندان به حوزه فین تک اسلامی، متخصصان حوزه فین تک ، نمایندگان و کارمندان بخش تحقیق و توسعه بانک ها، موسسات سرمایه گذاری، موسسات مالی و اعتبار میباشند.
علاقه مندان جهت ثبت که رایگان بوده به ادرس اینترنتی https://bit.ly/30eEQTb مراجعه نمایند.