کنفرانس مهندسی زیست پزشکی

1396/08/20

بیست و چهارمین کنفرانس مهندسی زیست پزشکی ایران 9و 10 آذرماه در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیر کبیر؛ بیست و چهارمین کنفرانس مهندسی زیست پزشکی ایران، با هدف گرد هم آوردن متخصصان، پژوهشگران، و فعالان این حوزه در تاریخ 9 و 10آذر ماه 1396 برگزار می شود.
بیست و چهارمین كنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین المللی مهندسي‌ زیست پزشكي ايران با هدف گسترش مرزهاي دانش و تبادل نظر علمي و كاربردي در زمينه هاي مختلف مهندسي زیست پزشكي و در راستاي تقويت ارتباط بين محققان، دانشجويان و صنعتگران كشور توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) 1396برگزار می شود.
پردازش سیگنال های حیاتی،پردازش تصاویر پزشکی،مدلسازی سامانه های زیستی، اندازه گیری زیستی،مهندسی بالینی،انفورماتیک زیستی و پزشکی از راه دور،بیومکانیک سیالات زیستی ،رباتیک،مهندسی قلبی و تنفسی ، مهندسی عصب و توانبخشی ، بیومکانیک ورزش،مهندسی بیومواد، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ، مهندسی سلولی و مولکولی، نانومواد،مهندسی سامانه های دارویی ، مهندسی زیست شیمی،از جمله محورهای این کنفرانس به شمار می روند.
همچنین محققان برجسته ملی و بین المللی در این کنفرانس سخنرانی خواهند داشت.
گفتنی است : تاریخ برگزاری کارگاه های این کنفرانس 8 آذر ماه می باشد.
وزرات علوم ، تحقیقات و فناوری ، وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی ، پژوهشگاه صنعت نفت، انجمن مهندسی پزشکی ایران، موسسه آموزش عالی شهاب دانش از حامیان این دوره از کنفرانس خواهند بود.
موضوع مهندسي پزشكي و جايگاه آن در ايران از حدود سال 1360 و با تشكيل گروه مهندسي پزشكي در سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران مورد توجه قرار گرفت.
در آذرماه سال 1366 و با برگزاري اولين كنفرانس در حوزه مهندسي پزشكي با عنوان "بررسي مسائل مهندسي پزشكي در ايران و جهان" در دانشگاه صنعتي اميركبير، معني و مفهوم اين رشته و نقش آن در رفع نيازهاي رو به رشد كشور تشريح شد و حركت به سوي توسعه اين رشته در دانشگاههاي مختلف كشور شتاب مضاعفي گرفت.
در سالهاي بعد دانشگاههاي مختلفي ميزبان و برگزاركننده اين كنفرانس بودند و از زمان بيستمين كنفرانس در دانشگاه تهران عنوان آن به كنفرانس مهندسي زيست پزشكي اصلاح شد.