اعطای جایزه ملی لجستیک

1397/10/9

در جریان اولین نشست شورای سیاستگذاری جایزه ملی لجستیک رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر انجام پروژه‌های ملی توسط دانشگاه‌ها تاکید کرد ...

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: باید دانشگاهها پروژه های ملی را بدست بگیرند که دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اجرای طرح های عملیاتی به این پروسه ورود پیدا کرده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سیداحمد معتمدی در اولین نشست شورای سیاستگذاری جایزه ملی لجستیک گفت: تا سالهای قبل کمتر دانشگاهی به سمت مسائلی روی می اوردند که جنبه اجرایی دارند.
وی افزود: ما در همه زمینه ها به مسائل اجرایی ورود پیدا کرده ایم و سعی کردیم کمی از حوزه علمی فاصله بگیریم در مسیر اجرایی به سمت تکنولوژی حرکت کنیم.
به گفته رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، امروزه دانشگاههای معتبر دنیا وظیفه خود را تولید علم نمی دانند بلکه در راستای رفع نیاز کشور انجام وظیفه می کنند تا در اقتصاد کشور نقشی داشته باشند.
معتمدی با بیان اینکه دانشگاهها با صنعت عجین شده اند، گفت: ما هم در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مسیر گام برداشته ایم ودر برنامه های راهبردی دانشگاه هم ارتباط با صنعت را مد نظر قرار داده ایم.
وی افزود: به عنوان مثال اکنون قراردادهایی داریم که با نوع قرار دادهای گذشته تفاوت دارند و رویکرد صنعتی پیدا کرده اند.
وی با بیان اینکه حتی در برخی از پروژه ها ازمشاور خارجی استفاده می کنیم، گفت: دانشگاه می تواند بدین واسطه درامد بیشتری داشته باشد و وابستگی به دولت را کمتر کند.
معتمدی گفت: اساتید وقتی درگیر پروژه ای ملی می شوند به دنبال آن دانشجوهای ما هم درگیر می شوند و خروجی مناسب تری خواهیم داشت؛ بدین واسطه بازار کار راحت تر شده و این نقیصه رفع می شود.
وی تاکید کرد: امیدواریم قدمی که دانشجویان و اساتید برداشتند به نتیجه برسد و بتوانیم کار مثبتی را در این جهت انجام دهیم و در سالهای بعد به جریان موثر تبدیل شود.

*************************
اعطای جایزه ملی به واحدهای صنعتی متعالی/انتخاب 3 استارتاپ موفق
از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مراسم اعطای جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین با هدف هدایت واحدهای صنعتی کشور در مسیر تعالی در مهرماه سال آینده برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین با هدف تشويق و هدايت واحدهای صنعتی و خدماتی كشور در جهت حركت در مسير تعالی فعالیت‏های لجستیک و زنجيره تأمين، فرهنگ‏سازی و ايجاد درک و آگاهی لازم از اهميت و ارزش‏های نهفته در كارآمدی در لجستيک و زنجيره تامين در بنگاه‏ها و سازمان‏ها، تدوین استاندارد ها و ارتقای کمی و کیفی طرح های حوزه لجستیک و زنجیره تامین، قدردانی و تشويق بنگاه‏ها و تدوین شاخص‌ها و استانداردهای لجستیکی جهت پاسخ گویی به الزامات ملی و بین المللی از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مهرماه سال 1398 برگزار می‌شود.
این جایزه دارای بخش‌های نمایشگاهی، جشنواره استارتاپ، همایش ملی لجستیک و زنجیره تامین و جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین می‌شود.
تندیس‌های بلورین،‌سمین و زرین،‌تقدیر نامه و گواهینامه سطوح جوایز این جایزه است. سازمان‌هایی که به هر یک از سطوح دست یابند می‌توانند به مدت 2 سال از نشان این جایزه در تبلیغات خود استفاده کنند.
در بخش جشنواره استارتاپ این جایزه نیز علاوه بر آنکه 3 استارتاپ برگزیده انتخاب می‌شود، امکان معرفی این شرکت‌های نوپا برای جذب سرمایه فراهم خواهد شد.
نمایشگاه تخصصی لجستیک و زنجیره تامین در حاشیه مراسم این جایزه برگزار خواهد. در این نمایشگاه از آخرین دستاورد های لجستیکی نهاد ها و شرکت های ملی و بین المللی رونمایی خواهد شد.
بررسی و انتخاب شرکت ها و نهاد های مذکور توسط کارگروه‌های مربوط صورت خواهد پذیرفت.
برای برگزیدگان جایزه بسته‌های حمایتی اعطا می‌شود. بر این اساس بسته حمایتی طلایی شامل حمایت 900 میلیون ریالی، بسته حمایتی نقره ای شامل حمایت مالی 600 میلیون ریالی و بسته حمایتی نقره‌ای شامل حمایت مالی 400 میلیون ریالی می‌شود.
محل برگزاری این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه صنعتی امیرکبیر خواهد بود. به منظور توسعه حوزه لجستیک این دانشگاه اقدام به برگزاری مقطع کارشناسی ارشد لجستيک و زنجيره تأمين و همچنین راه‌اندازی آزمايشگاهی در این حوزه کرده است علاوه بر آن پايان‌نامه‌های مرتبط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در خصوص مدل‌های تعالی زنجيره تأمين اجرایی شده است.