نشست مشترک شورای کارکنان دانشگاه‌ها

1397/09/14

در این نشست شورای کارکنان دانشگاه های صنعتی امیرکبیر ، تهران ، تربیت مدرس و صنعتی شریف به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: با توجه به ابلاغ آیین نامه جدید استخدامی اعضای غیر هیات علمی، نشست مشترک فصلی شورای کارکنان دانشگاه‌ها سطح یک در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
در این نشست بر روی مفاد این آیین نامه بحث و بررسی شد و تاکید شد آیین نامه جدید استخدامی اعضای غیر هیات علمی نسبت به آیین نامه قبلی تضیعف شده و این موضوع باعث بی انگیزگی در کارکنان دانشگاه‌ها در این شرایط سخت اقتصادی خواهد شد.
علاوه بر آن اعضای این نشست اعلام کردند در ایین نامه جدید هر جا که دانشگاه مکلف بوده است تبدیل به می تواند و در صورت وجود اعتبار گردیده است.
همچنین اعضای حاضر در این نشست با تاکید بر اینکه کارکنان دانشگاه‌ها در رتبه بندی دانشگاه‌ها تاثیر بسزایی دارند، بر ضرورت مشارکت جدی‌تر کارکنان در تصمیم سازی‌های دانشگاه تاکید کردند و یادآور شدند بهترین مدیران، مدیرانی هستند که از ظرفیت ها و توانایی های منابع انسانی سازمان‎ها به نحو احسن استفاده کنند از این رو لازم است توجه جدی به پتانسیل های کارکنان دانشگاه‌ها در پیشبرد اهداف تعالی دانشگاه ها داشته باشند.
اعضاء همچنین با اعلام اینکه آیین نامه جدید انگیزه‌ها کارکنان را کاهش می‌دهد اظهار کردند: دانشگاه‌ها وظیفه تربیت نسل آینده را بر عهده دارند و در این خصوص اگر کارکنان دانشگاه انگیزه لازم را نداشته باشند و دچار مشکلات معیشتی و کمبود درآمد باشند قطعا انگیزه لازم را برای توسعه توانمندی‌های خود و دانشجویان را نخواهند داشت.
کارکنان دانشگاه خواستار توجه جدی به جایگاه شغلی و همچنین وضعیت درامد و معیشت خود شدند و بر داشتن نماینده کارکنان در شورای دانشکده و دانشگاه به منظور مشارکت در تصمیم گیری و تصمیم سازی کلان و راهبردی دانشگاه تاکید کردند.
اعضای حاضر در این نشست خواستار دیدار عمومی با مقام معظم رهبری شدند ضمن آنکه بر ضرورت ایجاد دبیرخانه دائمی شورای کارکنان دانشگاه‌ها تاکید کردند.
در انتهای جلسه طی دو نامه جداگانه که به امضای شوراهای کارکنان دانشگاه ها رسید از رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی و وزیر علوم تحقیقات و فناوری درخواست وقت جلسه کردند.