ارائه نتایج مطالعات در کنگره مهندسی شیمی

1397/07/16

دانشگاه‌ صنعتی امیرکبیر در نظر دارد همزمان با بزرگزاری کنگره ملی مهندسی شیمی در بهمن‌ماه، مطالعات موردی از صنعتی با هدف بررسی چالش‌ها و توسعه پایدار را بحث و بررسی کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: دکتر حمیدرضا نوروزی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیر شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران،زمان برگزاری این کنگره را در بهمن سال جاری دانست و گفت: در این کنگره در خصوص موضوعات مرتبط با صنایع نفت، پتروشیمی، گاز و پلیمر بحث و تبادل نظر می‌شود تا بستری مناسب برای ارتباط میان صنعت و دانشگاه ایجاد شود.
نوروزی با بیان اینکه این کنگره با حضور صاحبان صنعت و بخش‌های پژوهشی برگزار خواهد شد، افزود: به منظور افزایش مشارکت مهندسان و محققان بخش صنعت، در کنار ارائه مقالات دانشگاهی، دبیرخانه کنگره اقدام به ایجاد بخش مطالعات موردی صنعتی کرده است.
به گفته وی در این بخش فعالان بخش صنعت می‌توانند مطالعات موردی (case study) که در واحد خود اجرایی کرده‌اند را به صورت گزارش صنعتی (technical report) ارائه دهند.
دبیر شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی برگزاری این بخش را فرصتی برای تبادل تجربیات دانست و یادآور شد: گزارش‌های صنعتی ارائه شده می‌تواند در زمینه‌هایی چون چالش‌های مدیریتی، فرآیندی، زیست‌محیطی، ایمنی، کنترلی، راکتور، کاتالیست و سایر حوزه‌های مرتبط باشد.
نوروزی تمرکز این کنگره را بر "توسعه پایدار در صنایع ایران" مانند صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، غذایی و دارویی عنوان کرد و افزود: از این رو این کنگره بستری برای گردهم آوردن دانشگاهیان و متخصصان صنعت به منظور بحث و گفت‌وگو پیرامون توسعه پایدار در صنایع ایران از جمله صنابع بالا دستی نفت، پالایش و فرآوری نفت و گاز، پتروشیمی و شیمیایی، دارویی و غذایی و بهبود ارتباط این صنایع با پژوهشگران و دانشگاهیان است.