همایشی برای جذابیت‌های علم نجوم

1397/06/17

دبیر کانون عکاسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره همایش آشنایی با جذابیت‌های علم نجوم و فناوری فضایی گفت: این همایش به‌منظور آشنایی علاقه‌مندان به علم نجوم توسط انجمن علمی فیزیک و کانون عکاسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : بهنود بندی درباره همایش آشنایی با جذابیت‌های علم نجوم و فناوری فضایی گفت: این همایش به‌منظور آشنایی علاقه‌مندان به علم نجوم توسط انجمن علمی فیزیک و کانون عکاسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
وی افزود: برای آشنایی عموم مردم با فناوری فضایی و اخترشناسی از استادان برتر دانشگاه خواستیم که در این همایش حضور پیدا کنند و علاوه بر این، سردبیر ماهنامه نجوم نیز دعوت شد تا اطلاعات لازم به حاضران در همایش داده شود.
دبیر کانون عکاسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: سال گذشته این همایش با حضور ۱۵۰ نفر برگزار شد که در کنار رویداد، مسابقه عکاسی نجوم را داشتیم و مردم از آن استقبال مناسبی کردند؛ امسال عکس‌های مسابقه سال گذشته را در قالب گالری در معرض دید عموم قرار دادیم.
دبیر همایش «آشنایی با شگفتی های جهان»، آشنایی با علوم کهکشانی را منجر به زدودن خرافه ها از نجوم دانست و گفت: این همایش باهدف زدودن کج فهمی های برخی افراد از علوم کیهان شناسی برگزار می شود.
وی افزود: اخترشناسی، رصد آسمان و صور فلکی، منظومه شمسی، چرخه زندگی ستاره ها و کاوش های رباتیک از دیگر محورهای این همایش است.
دبیر همایش آشنایی با شگفتی های جهان یادآور شد: آشنایی دانش آموزان و یا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر علمی را دارند از دیگر اهداف این همایش است تا آنان را جذب علوم فیزیک، نجوم و کیهان شناسی کند.
بندی گفت: حدود ۲۰۰ نفر در این همایش شرکت داشتند که نسبت به سال گذشته استقبال بهتری انجام شد و توانستیم برنامه‌های جانبی از جمله مسابقه علمی را برگزار کنیم.