درخشش در مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018

1397/05/20

تیم های اعزامی ایران به مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور تایوان خوش درخشیدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: در سومین روز از مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 که در شهر تایچونگ کشور تایوان برگزار میگردد،در بخش دانشجویی تیم های رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر خوش درخشیدند. در رقابتهای لیگ رباتهای پرنده در بخش ماموریت؛ تیم AUTMAV این دانشگاه پس از تیمهایی از چین و تایوان موفق به کسب مقام سوم این دوره از مسابقات گردید.

در بخش دانش آموزی و در رده سنی U19 تیم رباتیک Danesh X-Prime از دبیرستان دانش قلهک موفق شد در لیگ مدیریت بحران شهری به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات برسد. در همین لیگ نیز تیمی Danesh EXPress از همین دبیرستان موفق شد به مقام دوم همین لیگ دست یابد.

در لیگ ورزش رباتها در رده سنی U19 تیم Danesh Plus از دبیرستان دانش قلهک موفق به کسب مقام دوم این لیگ گردید. در همین لیگ تیم سلام دیباجی از دبیرستان سلام دیباجی موفق به کسب مقام سوم این لیگ گردید. در همین لیگ و در رده سنی U14 نیز تیم سلام صدر از مدرسه سلام صدر موفق به کسب مقام قهرمانی رقابت‌ها گردید.

در لیگ ماموریت غیرممکن و در رده سنی U19، تیم Terminator از مدرسه رباتیک امیرکبیر موفق به کسب مقام پنجم این رقابتها شد.

بیست و سومین دوره رقابت های جهانی رباتیک فیرا، از تاریخ 15 الی 21 مردادماه سال 97 و با حضور 250 تیم دانش آموزی و دانشجویی از 20 کشوردر شهر تایچونگ کشور تایوان برگزار می گردد.