آغاز اولین دوره عالی دانش مالی

1397/04/25

اولین دوره عالی دانش مالی (DBA in Finance) در روز پنج شنبه مورخ چهاردهم تیر 97 در دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌های مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز شد. این دانشکده مهندسی با حدود نیم قرن تجربه، به عنوان طراح و اولین مجری دوره کارشناسی ارشد مهندسی مالی در کشور و پیشرو این رشته علمی مورد نیاز در ایران، در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی این حوزه فعالیت داشته است. در ادامه این فعالیت‌ها و در راستای نیاز فعالان بازارهای مالی، با تکیه بر توان تخصصی اساتید این دانشکده و اساتید بنام این حوزه در کشور، اقدام به طراحی دوره عالی دانش مالی (DBA in Finance) نموده است. به منظور تقویت جنبه‌های کاربردی مرتبط با بازار سرمایه کشور، این دوره با حمایت و همکاری مرکز مالی ایران اجرا خواهد شد.
دوره عالی دانش مالی (DBA in Finance) برای دانش‌آموخته‌های مهندسی و مدیریت که در بازارهای مالی و حوزه‌های مرتبط مشغول به فعالیت هستند، فرصت خوبی را ایجاد می‌کند تا با آشنایی با مطالب روز مطرح شده در این حوزه بتوانند نقش موثرتری در محیط کاری خود داشته باشند. در این دوره ضمن ارائه مفاهیم مقدماتی، آشنایی با بازارهای مالی شامل بورس کالا و سهام و فرابورس، بازارهای آتی طلا با استفاده از نرم افزارهای مرتبط، مباحث مربوط به سرمایه گذاری، مدیریت خطر پذیری مالی و بانکداری آشنا خواهند شد. طول دوره عالی دانش مالی ۲ سال و نیم (5 ترم آموزشی) و در قالب ۳۸۴ ساعت آموزشی است که در ۳ نیمسال اول دانشپذیران با مطالب تئوری و نحوه به کارگیری آنها در بازارهای مالی آشنا خواهند شد، سپس در قالب یک طرح مطالعاتی- کاربردی در حوزه مالی به حل یک مسأله واقعی در حوزه بورس، بیمه یا بانک خواهند پرداخت.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره به سایت ieoc.aut.ac.ir مراجعه کنند و یا با تلفن 64545333 تماس حاصل فرمایند.