مسابقات نجات تخم مرغ برگزار شد

1395/12/21

ششمین مسابقه نجات تخم مرغ توسط شورای صنفی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : ششمین مسابقه نجات تخم مرغ با حضور 42 تیم دانشجویی و دانش آموزی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
دبیر اجرایی ششمین دوره مسابقات نجات تخم مرغ، هدف از برگزاری این مسابقه را ساخت سازه ها و اجسامی دانست که بتواند به انسان در ارسال و پرتاب کاوشگرها به سیاره های دیگر یاری رساند.
محمد حسین رضائی افزود: به طور کلی، کاوشگرها باید در درون سازه هایی قرار گیرند که پس از برخورد با سیاره ها و اجرام آسمانی بتوانند ضمن کاستن از سرعت به سادگی و با حفظ دستگاه های درون خود، با کمترین خسارت بر سطح سیاره موردنظر نشسته و به کاوش و بررسی بپردازند و اطلاعات کسب شده را به زمین ارسال کنند.
وی خاطرنشان کرد: در این مسابقه، هر یک از شرکت کنندگان یک بسته شامل 10 عدد نی، 10 عدد چوب بستنی، 10 ورق کاغذ A4، یک عدد مقوای A3، دو عدد نایلون فریزری، قیچی، چسب نواری و مایع، 5 عدد سوزن ته گرد و حدود چهار متر نخ دریافت می کنند که باید با استفاده از این لوازم، سازه حمل تخم مرغ را طراحی کرده و بسازند.
وی هدف اصلی مسابقه را سالم ماندن تخم مرغ پرتاب شده از ارتفاع حدود 15 متری عنوان کرد و گفت: در جریان داوری، به دقت پرتاب سازه، 400 امتیاز تعلق می گیرد و هرچقدر سازه به هدف مورد نظر نزدیک تر باشد امتیاز بیشتری خواهد گرفت.
دبیر اجرایی ششمین دوره مسابقات نجات تخم مرغ بیان داشت: مدت زمان پرتاب سازه نیز یکی دیگر از شاخص های امتیازدهی در این رقابتهاست که برای آن 100 امتیاز درنظر گرفته شده است و هرچقدر مدت زمان سقوط کمتر باشد امتیاز بیشتری به گروه تعلق خواهد گرفت.
وی یادآور شد: شاخص خلاقیت نیز در این مسابقه، 300 امتیاز دارد که با توجه به میزان نوآوری در سازه و همچنین مصالح به کار رفته و وزن آن محاسبه خواهد شد.
وی گفت : در این دوره از مسابقات تیم های فرود Free Fal ، Eggy و حاسب به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.
جایزه این دوره از مسابقات در بخش خلاقیت به تیم آقا فريبرز ودر بخش شگفتي ساز به تیم Unnbreakable تعلق گرفت .