ارسال اثر به دومین ایده بازار صنعت آب و فاضلاب

1395/11/27

دبير دومین رویداد ملي ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب از تمديد مهلت ارسال اثر به دبيرخانه اين رويداد تخصصي تا پايان اسفند ماه 95 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : علی نقی‌خانی افزود: به علت استقبال چشمگیر ایده پردازان و همچنین درخواست شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاهیان، مراکز و موسسات تحقیقاتی، محققان و مخترعان فعال در این حوزه مهلت ارسال ایده‌ها و فناوری‌ها، تا پایان سالجاری تمدید شد.
وي خاطرنشان كرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار آب‌و‌فاضلاب و ارسال ایده خود، می توانند به سایت رویداد به نشانی http://www.abfa.ideasbazaar.ir مراجعه کنند.
این رویداد ملی قرار بود روزهای سوم و چهارم اسفند ماه امسال به همت دانشگاه صنعتي اميركبير و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شود که با تمدید زمان دریافت ایده‌ها، برگزاری رویداد به اردیبهشت سال آینده موکول شد.
دبیرخانه ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دریافت ایده‌های دومین رویداد آب و فاضلاب را همزمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز کرد و تاكنون 210 ايده به دبيرخانه اين رويداد ارسال شده است.
این رویداد ملی در دو بخشِ ایده بازار برای ارایه ایده‌های جدید و همچنين بخش فن بازار برای ارايه طرح‌ها و محصولات جدید ساخته شده، برگزار می‌شود و علاوه بر تکنولوژی و تجهیزات آب‌و‌فاضلاب، در زمینه مدیریت بحران در آب‌و‌فاضلاب نیز ایده‌های مربوط جمع‌آوری شده است.
رویدادهای ملی ایده بازار به طور كلي با استناد به دو اقدام ملی 8 و 9 از راهبرد کلان 3 نقشه جامع علمی کشور برگزار می‌شود و حمایت از ایجاد مراکز خدمات پشتیبان "ایده تا بازار" ، ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت دار کشور، از جمله اقدامات ملی راهبرد کلان 3 نقشه جامع علمی کشور به شمار مي آيد.
در نخستین رویداد ایده بازار آبفا که سال قبل در تالار آبگینه شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شد، 132 ایده به دبیرخانه ایده بازار امیرکبیر رسید که 18 طرح توسط هيات داوران در مرحله نخست داوري ها انتخاب و معرفي شد و در جريان داوري مرحله دوم نيز هفت ايده به رقابتهاي نهايي راه يافتند كه در مراسم پاياني، سه ايده اتصال قابل انعطاف، انبساط و انقباض با دوسر کاسه ای مفصلی - آنالایزر و کنترلر کلر باقیمانده در آب و اختراع روش جدید برای جابجایی سیالات به عنوان برگزيدگان نهايي انتخاب شدند.