دستاوردهای دانشگاه در نمايشگاه مديريت سبز

1395/11/24

دانشگاه صنعتي اميركبير با ارائه 150 فعاليت متنوع در اولين نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاهها، موسسات آموزشی و پژوهشی و پارکهای علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز حضوري پررنگ و فعال داشت.
اولین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی در حوزه مدیریت سبز دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی و پارکهای علم و فناوری از تاریخ شنبه 16 بهمن ماه امسال با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و با هماهنگی پردیس ابوریحان داشگاه تهران در محل سازمان برنامه و بودجه کشور به مدت ۴ روز برپا شد.
مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه تخصصي با حضور معاون رییس جمهوري و رییس سازمان محیط زیست کشور و تعدادی از معاونان، مدیران و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه کشور و شخصيت هاي دانشگاهي همراه بود.
در این نمایشگاه، آخرين دستاوردهاي اجرايي بیش از ۳۰ دانشگاه، پژوهشگاه و پارک علم و فناوری در زمینه مدیریت سبز عرضه شد.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با همت مدیریت بودجه و تشکیلات دانشگاه و جمعی از کارشناسان اداری و پژوهشی و فرهنگی دانشگاه و با همکاری برخی از استادان دانشکده ها و شرکتهای دانش بنیان به صورت فعال در این نمایشگاه شرکت و تعداد بیش از ‍۱۵۰ مورد از فعالیتهای خود را در زمینه مدیریت سبز به نمایش گذاشت.
از جمله دستاوردهاي عرضه شده توسط دانشگاه صنعتي اميركبير در اين نمايشگاه مي توان به "دستگاه جدا کننده مواد معلق، روغن و مواد نفتی از آبهای آلوده" ، "دستگاه گندزدایی آب به روش الکترولیز نمک طعام غشایی" ، "پکیج تولید همزمان برق و حرارت خورشیدی" ، "تابلوی تبلیغاتی کم توان و کم مصرف فسفرسانس به کمک انرژی‏های تجدید پذیر" ، "دستگاه سامانه تصفیه هوای آلوده با محلول جدا کننده" و تعداد زيادي از فعالیتهای اجرایی صورت گرفته در زمینه مدیریت مصرف انرژی، ساخت وسایل و تجهیزات در زمینه‏های انرژی‏های تجدیدپذیر اشاره كرد.
اين نمايشگاه تخصصي با هدف مشخص كردن فعالیتهای اجرایی دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی در زمینه های مدیریت سبز، ایجاد تعامل، ارتباط و همکاری مستقیم بین دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی در ارتباط با تبادل آخرین دستاوردهای خود، برقراری ارتباط مستقیم با مدیران، معاونان و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه کشور و شناساندن توانمندی های دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در خصوص جذب اعتبارات مربوط به مدیریت سبز برگزار شد.