سومین همایش ملی سالانه رئولوژی

1397/04/3

سومین همایش ملی سالانه رئولوژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ دکترفاطمه گوهر پی رئیس انجمن رئولوژی گفت: با توجه به میان رشته‎ای بودن این علم و ضرورت شناساندن آن، هیئت موسس از مراکز دانشگاهی و علمی مختلف تشکیل و پس از پی‎گیری‎های فراوان انجمن رئولوژی ایران تاسیس شد.
وی افزود: محور اصلی اهداف این همایش گسترش دانش رئولوژی و معرفی کاربرد آن در صنایع پلیمر ،رنگ، نساجی، غذایی و دارویی، نفت، گاز و پتروشیمی، فیزیک کاربردی، صنایع هوافضا و خودروسازی، ارائه دیدگاه‎های رئولوژی جدید در حوزه‎های بین‎المللی در راستای تحقق اهداف برنامه پنجم کشور و حضور حداکثری در عرصه‎های علمی بین‎المللی به منظور شناساندن توانمندی‎های بالقوه علمی کشور در این زمینه است.
رئیس انجمن خاطر نشان کرد: در همین راستا، بنا داریم سومین همایش ملی سالانه رئولوژی با هدف ارتقا دانش رئولوژی در سطح دانشگاهها پژوهشکده ها و صنعت را برگزار کنیم.
دانشیار دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این همایش 12 و 13 تیرماه در دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود، گفت: دانشجویان دانشگاههای مختلف، پژوهشکده ها و صنایع پلیمر ور نگ، داروسازی، غذا، نفت و پتروشیمی، مکانیک در این همایش حضور می یابند.
دکتر گوهر پی افزود: دکتر احسان نازک دست از دانشگاه کارولینای شمالی، دکتراسماعیل مقیمی از دانشگاه کرت یونان در کنار سخنرانان کلیدی داخلی سخنرانی می کنند.
وی با بیان اینکه 4 کارگاه آموزشی در این کنفرانس برگزار می شود، گفت: دو کارگاه توسط دو شرکت خارجی و 2 کارگاه دیگر توسط متخصصان دانشگاه فردوسی مشهد ودانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
دکتر گوهر پی افزود ، ۸۵ مقاله در این کنفرانس ارائه می شود.