سخنان «معتمدی» در سالروز سوم خرداد

1397/03/7

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیرگفت ، درحال حاضر تعداد شرکتهای دانش بنیان به 120 شرکت رسیده و پیشرفت دانشگاه از نظر معیار دانشگاه نسل سوم قابل توجه بوده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتراحمد معتمدی، در مراسم بزرگداشت سوم خرداد اظهار کرد: این ایام، رشادت و ایثارگری ها را گرامی می داریم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با وجود اینکه بودجه دانشگاه در مقایسه با دانشگاههای مطرح دنیا خیلی کم است اما تلاش داریم که این مشکل تاثیری در روند برنامه های دانشگاه نداشته باشد.
وی افزود: چهارسالی است که در این دانشگاه هستم و طی این مدت هر سال ارزیابی هایی داریم؛ هر برنامه ای نیاز به ارزیابی دارد و این نشان میدهد که با برنامه ریزی پیش رفته ایم.
معتمدی خاطر نشان کرد: دربرنامه 20 ساله کشور تا افق 1404، باید جز 100 دانشگاه برتر دنیا و دانشگاههای نسل سوم قرار بگیریم؛ این کار بزرگ و سختی است.
وی دانشگاه صنعتی امیرکبیر را با سایر دانشگاههای برتر دنیا مقایسه کرد و گفت: از لحاظ امکانات بودجه ای، دانشگاهای خوب دنیا بین دو تا 3میلیارد دلار بودجه دارند، شاید اینها استثنا باشند ولی حتی در منطقه عربستان دو دانشگاه بالای دو میلیارد دلار بودجه دارند.
وی با بیان اینکه دانشگاههای ترکیه 500 میلیون دلار بودجه دارند، عنوان کرد: بودجه ما با درامدهای اختصاصی ، برابر با 50 میلیون دلار است؛ دانشگاههای ترکیه 10 برابر دانشگاههای ما بودجه دارند.
به گفته دکتر معتمدی، ارتقا هر دانشگاهی نیاز به برنامه ریزی، امکانات و پشتیبانی دارد؛ سعی می کنیم مشکلات بودجه ای را در نظر نگیریم و دانشگاه را از هر لحاظ ارتقا دهیم. در واقع تا کنون سعی کردیم مشکلات اثر زیادی نداشته باشند .
وی با بیان اینکه ارزیابی دانشگاهها در دنیا بر اساس 3 معیار است که دانشگاه صنعتی امیرکبیر قبلا جز این ارزیابی ها نبوده است، افزود: ولی اکنون در هر 3 شاخص هستیم و هر سال هم ارتقا پیدا کرده ایم .