افتتاح دفتر خبرگزاری ایسنا در امیرکبیر

1397/03/2

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارتباط با رسانه‌ها را فرصتی برای مدیران دانست و گفت‌: اگر از این فرصت استفاده نشود اخبار نادرست از سایر کانال‌های غیر رسمی منتشر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن ابراز خرسندی از افتتاح دفتر خبرگزاری ایسنا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر متذکر شد : ما خود را با جهاد از یک خانواده میدانیم و تاکنون همکاری‌های خوبی در این زمینه وجود داشته است.
دکترسید احمد معتمدی در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی خبرگزاری ایسنا در دانشگاه صنعتی امبیرکبیر با بیان اینکه ما با جهاد دانشگاه خود را همخانواده می‌دانیم، افزود : از گذشته با این نهاد همکاری خوبی داشتیم و آمادگی خود را برای هر نوع همکاری با این نهاد اعلام می‌کنیم.
وی با اشاره به راه اندازی دفتر نمایندگی خبرگزاری ایسنا در این دانشگاه، خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از خبرسازترین دانشگاه‌های کشور در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و سیاسی و ما افتخار می کنیم که دانشجویان در کنار فعالیت‌های علمی و آموزشی در برنامه‌های فوق برنامه نیر مشارکت دارند.
دکتر معتمدی حضور دانشجویان در فوق برنامه‌ها را موجب ارتقا رویکردهای آنها در حوزه‌های مختلف دانست و ادامه داد: که این شور و تکاپو در میان دانشجویان از نظر من فرصت مغتنمی است؛ چراکه دانشجو نباید یک بعدی پرورش داده شود بلکه باید نگاه‌های اجتماعی و فرهنگی و سیاسی آنها نیز تقویت شود.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ابراز خرسندی از راه اندازی دفتر ایسنا در این دانشگاه یادآور شد: ما با خبرنگاران ارتباط خوبی داریم چراکه اعتقاد داریم رسانه‌ها فرصت مناسبی در اختیار مدیران هستند و اگر از آنها استفاده نشود موجب می‌شود که اخبار نادرست از کانال‌های غیر رسمی منتشر شود.
در این جلسه همچنین دکتر علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ضمن تاکید بر جایگاه خبر و خبررسانی، از دکترمعتمدی ریاست دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخواست کرد که مساعدت‌های لازم را با دفتر خبری ایسنا داشته باشند تا بتوان اخبار مفید و جامعی از مجموعه دانشگاه تهیه و منتشر شود.
در ادامه دکتر علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا نیز با اشاره به سابقه فعالیت‌های خبرگزاری ایسنا یادآور شد: ایسنا نقطه عطفی در عرصه خبر است و ما خبرهایمان را پس از راستی آزمایی، با اطمینان منتشر می‌کنیم و هیچ گاه بر اساس گمان، خبری را منتشر نمی‌کنیم.
متقیان با بیان اینکه از مسوولان دانشگاه سه خواسته داریم، گفت: "معرفی دانشگاه‌ها به عنوان خواستگاه تولید علم و عالم"، "همکاری مسوولان دانشگاه با خبرنگاران"‌و "انتشار اخبارامیدبخش و دور گزیدن از مسایل کم اهمیت" از جمله خواسته‌های خبرگزاری ایسنا از این دانشگاه است.
در این مراسم همچنین دکتر مهدی ورسه‌ای رییس جهاد دانشگاهی صنعتی امیرکبیر راه اندازی دفتر نمایندگی ایسنا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر را زمینه مناسبی برای انعکاس اخبار دانشگاه در عرصه‌های گوناگون علمی، فرهنگی و اجتماعی دانست و خاطر نشان کرد: راه اندازی این دفتر می‌تواند گام موثری در شناساندن دستاوردهای علمی دانشگاه و ایجاد بستری برای شناسایی و اشتغال فارغ التحصیلان نخبه دانشگاه در صنعت باشد.