برگزاری آئین نکوداشت دکتر پرویز نورپناه

1397/02/18

نکوداشت دکتر پرویز نورپناه با حضور جمعی از اساتید، صنعتگران و دانشجویان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد...
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : در این مراسم دکتر سید احمد معتمدی ، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت : کمتر فردی به اندازه ایشان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خدمت کرده‌اند. ایشان در حوزه سازندگی فعالیت‌های زیادی را انجام دادند؛ از جمله نقش موثرشان در تأسیس دانشکده کشتی‌سازی در بندرعباس است. از ویژگی‌های بارز دکتر نورپناه به بی‌ادعا بودن و پشتکار و صبر زیادشان می‌توان اشاره کرد.
دکتر مسعود لطیفی، ریاست دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با اشاره به آیه مبارکه «فمن یعمل مثقال ذره خیرا یره» از خدمات و کارهای نیکوی دکتر نورپناه قدردانی کرد.
وی گفت : دکتر نورپناه ۴۰ سال عمر کاری خود را در مسئولیت‌های مختلف به منظور توسعه کمی و کیفی دانشگاه بدون هیچ ادعایی صرف نموده است.
در ادامه مراسم حجت‌الاسلام میراحمدی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: بنده معتقدم دکتر نورپناه از نعمت الهی محبوبیت بین دیگران برخوردار است و راز محبوبیت ایشان صرف انجام خدمات نیست بلکه ویژگی‌های منحصربه‌فردشان است. ایشان در تمامی خدمات خود از منت‌گذاری و زیاده‌شماری دوری کرده‌اند.
وی ادامه داد: ایشان منشأ خدمات ماندگاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بودند و و در همه دوره‌های مدیریتی دانشگاه با هر رئیسی همکاری داشته و هر مسئولیتی را در هر سطحی پذیرفته‌اند.
از دیگر سخنرانان این مراسم با شکوه که به همت حوزه ریاست دانشگاه، اداره کل فرهنگی و دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، رهایی، رئیس سابق دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شیبانی از فعالان صنعت نساجی و حقیقت‌کیش، استاد دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بودند که هریک به نوبه خود به بیان وجوه مختلف و درخشان استاد نورپناه در سالیان خدمت خود در دانشگاه صنعتی امیرکبیر پرداختند.
در ادامه، دکتر نورپناه به عنوان سخنران پایانی این مراسم، ضمن قدردانی از همه دست‌اندرکاران این برنامه در بخشی از سخنان خود افزود: دوستان درباره بنده اغراق فراوانی کردند تا جایی که بنده به خود شک کردم! من در تمامی این سال‌ها کاری انجام ندادم! اگر هم کاری پیش رفته است، در همکاری با دیگران و با تلاش همه دست‌اندرکاران شکل گرفته است.
در پایان این مراسم نمایندگان بخش‌های مختلف دانشگاه صنعتی امیرکبیر، جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، فعالان صنعت نساجی و نمایندگان مختلف نهادهای دولتی و خصوصی رئیس دانشگاه هرمزگان، کاتب نماینده مردم گرمسار و اختیاری از اساتید نساجی و نماینده هموطنان زرتشتی در مجلس شورای اسلامی با اهدای هدایا و الواح تقدیر از دکتر پرویز نورپناه به پاس نیم قرن تلاش بی‌وفقه و خدمت در جامعه دانشگاهی کشور تقدیر کردند و با گرفتن عکس‌های یادگاری این نکوداشت به پایان رسید.
پرویز نورپناه در طول حدود نیم قرن تجربه تحصیلی و مدیریتی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سابقه معاونت آموزشی، معاونت طرح‌های عمرانی دانشگاه، پایه گذاری دانشکده مهندسی کشتی‌سازی در بندرعباس، دانشگاه تفرش و واحد گرمسار دانشگاه امیرکبیر را در کارنامه خود جای داده و همچنین در احداث بسیاری از سازه‌های عمرانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طول سالیان متمادی نقش موثری را ایفا کردند. ایشان همچنین از بنیانگذاران جامعه متخصصین نساجی و رئیس هیأت مدیره این بخش در چهار دوره متوالی بودند.