پانزدهمین همایش علمی مهندسی معدن

1397/02/8

پانزدهمین همایش علمی مهندسی معدن به مناسبت بزرگداشت هفته معدن و روز مهندسی معدن 1 خرداد ماه با محوریت آینده معدنکاری در ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ انجمن علمی دانشجویی مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر «پانزدهمین همایش علمی مهندسی معدن» را به مناسبت بزرگداشت هفته معدن و روز مهندسی معدن برگزار می کند.
همایش علمی مهندسی معدن به عنوان قدیمی ترین گردهمایی دانشجویی معدنی کل کشور نیز شناخته می شود.
در این رویداد جمع کثیری از دانشجویان سراسر کشور با صنعت‌گران، معدنکاران و قانون گزاران این رشته‌ مهندسی هر چه بیشتر آشنا شده و مشکلات و مسائل خود را بیان می‌دارند.
برقراری ارتباط سازنده‌ بین صنعت و دانشگاه از مهم‌ترین دستاوردهای این رویداد است.
تاکنون در طی۱۴ سال برگزاری این همایش بزرگان زیادی در عرصه‌ معدن کشور حضور داشته اند و تقریبا هر ساله علاوه بر اساتید و دانشجویان دانشکده های مهندسی معدن کشور از مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان نظام مهندسی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، انجمن سنگ آهن، شرکت ملی مس و شرکت‌های بزرگی مثل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت مومان چابهار و دیگر فعالان عرصه‌ی معدن در سطح کشور دعوت به عمل می آورد تا در رابطه با مشکلات موجود در این صنعت و آینده پیش رو به سخنرانی بپردازند و در این راستا دانشجویان از مشکلات موجود در صنعت مطلع شده و با ایده ها و دانش خود به رفع این مشکلات می پردازند.
در این گردهمایی همچنین همه ساله از مدیران و مهندسان برتر کشوری، کارگران برترعرصه معدن، دانشجویان برتر و نخبه تقدیر به عمل می‌آید که خود باعث ایجاد انگیزه بیشتر در میان تمامی فعالان عرصه معدن خواهد شد.