همایش بین‌المللی پوشش‌های حمل و نقل

1395/09/29

پنجمین همایش بین المللی پوشش های حمل و نقل، ترافیک و ایمنی در دانشگاه صنعتي اميركبير گشايش يافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : دبير پنجمین همایش بین المللی پوشش های حمل و نقل، ترافیک و ایمنی در مراسم افتتاحيه، هدف از برگزاري اين رويداد علمي تخصصي را تبادل تجربه با كشورهاي موفق در زمينه پوشش هاي حمل و نقل و همچنين پديد آوردن حلقه ارتباط ميان صنعت، دانشگاه و دولت برشمرد.
دكتر "علي اصغر صباغ الوانی " افزود: در اين همايش، متخصصان داخلي و خارجي به بحث و تبادل نظر و ارائه آخرين دستاوردها در زمينه پوشش های مورد استفاده در صنایع خودرویی، هوایی، دریایی و ریلی، خط کشی ترافیکی، علائم جاده ای، پوشش های حفاظتی و مقاوم در برابر خوردگی، رنگ های ضد حریق و مقاوم در برابر آتش، پوشش های هوشمند، مهندسی سطح ، پوشش های دوستدار محیط زیست، مواد اولیه و تجهیزات مورد استفاده در صنایع رنگ و پوشش دهی سطوح خواهند پرداخت.
وي خاطرنشان كرد: بيش از 100 مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شده است كه هيات داوران، 25 مقاله را براي ارائه به صورت سخنراني و حدود 50 مقاله را براي ارائه در قالب پوستر انتخاب و معرفي كردند.
دبير انجمن رنگ ايران به حضور سخنراناني از کشورهای کانادا، آلمان، کره جنوبی، چین، انگلیس، هلند و آمريكا در اين همايش اشاره كرد.
این همایش با همکاری مجلس شورای اسلامی، سازمان گسترش و نوسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای معاونت ترافیک شهرداری، اتاق بازرگانی و معاونت امور مناطق سازمان حمل و نقل ترافیک برگزار می شود.
وي تصريح كرد: دانشگاه صنعتي اميركبير، تنها دانشگاهي است كه در زمينه مهندسي رنگ، از مقطع كارشناسي تا دكتري دانشجو مي پذيرد.