مراسم تکریم و تجلیل از جانبازان سرافراز

1397/02/2

مراسم تکریم و تجلیل از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، با حضور مسئولین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جانبازان این دانشگاه اعم از هیئت علمی و کارکنان، مقارن با ولادت حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد و از این عزیزان تقدیر به عمل آمد ... مشروح این مراسم:

--------------------
رئیس دانشگاه تاکید کرد:
قرار گرفتن دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه های برتر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه در سال گذشته موفقیت های مختلفی را کسب کرد و براین اساس در بسیاری از شاخص ها در رتبه های برتر قرار گرفته ایم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در مراسم گرامیداشت روز جانباز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: سال گذشته از جهات مختلف برای دانشگاه مثبت بود.
وی افزود: این دانشگاه در سالی که گذشت از نظر علمی و اجرایی به نکات مثبت مختلفی مانند رشد در حوزه بین المللی، پژوهشی و تحقیقاتی دست یافت.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: این دانشگاه همانند سال های گذشته همواره رو به جلو در حرکت است و در بسیاری از شاخص ها رتبه های برتر را کسب کرده است.
معتمدی عنوان کرد: این دانشگاه علاوه بر حوزه های علمی و آموزشی در حوزه های دانشجویی و فرهنگی نیز در جایگاه مطلوبی قرار دارد.
وی افزود: به طور مثال دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی دو سال گذشته در حوزه نماز رتبه های برتر را در کشور کسب کرده است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: کمیت و کیفیت فعالیت های دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه از درصد بالایی برخوردار است اما در جریان اجرای این برنامه تنش نداشته ایم.
معتمدی گفت: سال گذشته از نظر بودجه ای برای دانشگاه ها و کشور سال سختی بود اما باوجود آنکه در برخی بیش از 30 درصد بودجه با تاخیر دریافت می شد اما توانستیم فعالیت را پیگیری کنیم.
وی اضهار داشت: مقام معظم رهبری درخصوص توسعه علم و دانش تاکیدات فراوانی دارند بنابراین در این دانشگاه به دنبال تحقق تاکیدات ایشان هستیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: فضای تفاهم خوبی در دانشگاه وجود دارد به نحوی که در برنامه های مختلف اساتید و مدیران دانشگاه ها با گرایش های سیاسی مختلف حضور دارند و مشارکت می کنند.

پیگیری اجرای قوانین مربوط به ایثارگران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مدیر کل دفتر ریاست و مشاور رئیس در امور ایثارگران گفت: در این دانشگاه پیگیر اجرای کامل قوانین مربوط به کارمندان و اعضای هیات علمی ایثارگر هستیم.
دکتر محمدرضا رازفر در مراسم گرامیداشت روز جانباز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: درحال بررسی تمام قوانین مربوط به جانباران و ایثارگران در این دانشگاه هستیم.
وی افزود: در این بررسی مشخص خواهد شد که کدام قوانین اجرا و کدام قوانین باید اجرایی شود.
دکتر رازفر اظهار داشت: به تمامی کارمندان و اعضای هیات علمی ایثارگر دانشگاه صنعتی امیرکبیر نامه ای ارسال شده است و در این نامه درخصوص اجرا قوانین مربوط به آنها سوال شده است.
وی عنوان کرد: با دانشگاه های مختلف نیز در تماس هستیم و مجموعه قوانین این مراکز در حوزه ایثارگری را مورد بررسی قرار داده ایم تا بتوانیم به نحو احسن قوانین مربوط به ایثارگران را در دانشگاه اجرایی کنیم.
در این مراسم از جانبازان دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

*********************

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر:
ایام دفاع مقدس ذخیره برای مردم و کشور است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: یاد ایام دفاع مقدس نوعی ذخیره است و این دوران برای مردم برکات زیادی داشته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حجت الاسلام میراحمدی در مراسم گرامیداشت روز جانباز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت:افرادی که در دفاع مقدس جهاد کرده اند باید مورد تجلیل قرار گیرند چراکه ایام دفاع مقدس ذخیره ای برای کشور به شمار می رود.
وی با بیان اینکه جهاد یک واژه قرآنی است، افزود: در قرآن و ادبیات دینی ما کلمه جهاد بسیار استفاده شده است و در برخی موارد افراد تصور می کنند جهاد یعنی مبارزه در میدان جنگ اما این درحالی است که فردی می تواند با قلم، تولید، تدریس، زبان و حتی سکوت خود مجاهدت کند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: جهاد یعنی مبارزه اما مبارزه تنها با شمشیر و تفنگ نیست بلکه مبارزه نمادها و نمودهای مختلفی دارد.
حجت الاسلام میراحمدی اضافه کرد: جهاد یعنی مبارزه و مبارزه دو رکن دارد که تلاش و حرکت یک بخش آن و مبارزه علیه دشمن بخش دیگر آن است.
وی اظهار داشت: ما در جامعه استاد جهادی، رئیس دانشگاه جهادی، کارمند جهادی و غیره نیاز داریم در واقع ما به افرادی نیاز داریم که مانند ایام دفاع مقدس مسئولیت پذیر باشند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ما در دانشگاه امیرکبیر باید نگاه جهادی داشته باشیم.

*******************