تازه‌های نشر جهاد - واحد صنعتی امیرکبیر

1397/01/18

کتاب " سلول‌هاي خورشيدي حساس شده به مواد رنگزا" توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر انتشار یافت.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، کتاب " سلول‌هاي خورشيدي حساس شده به مواد رنگزا " به سرپرستی نویسندگان " دکتر کمال الدین قرنجیک " توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ رسید.
درمقدمه این کتاب آمده است: " اهمیت تولید الکتریسیته از انرژی خورشیدی، اعضای قطب علمی رنگ را بر آن داشت تا برای افزایش آگاهی جامعه دانشگاهی و صنعتی کشور کتابی تحت عنوان "سلول‌هاي خورشيدي حساس شده به مواد رنگزا " را به رشته تحریر درآورد.
در این کتاب، پس از معرفی نسل‌های مختلف سلول های خورشیدی و اهمیت آنها در زندگی روزمره مردم، اجزاء مختلف بکار رفته در سلول های خورشیدی حساس شده با مواد رنگزا شامل الکترودها، الکترولیت ها، مواد رنگزای حساس به نور، زیرآیندها، مواد پلیمری مورد استفاده در این نوع از سلول ها، تولید صنعتی آنها و تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی شیمیایی پرداخته شده است. سعی شده است در هر بخش مقالات علمی به روز و تجربیات کسب شده مورد بحث و بررسی قرار گیرد. این کتاب توسط اعضای قطب علمی رنگ که در مؤسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش مستقر است و از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سهند تبریز، گیلان و مؤسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش عضو دارد، تهیه شده است. این کتاب می تواند به عنوان یک منبع مناسب برای استفاده دانشجویان، محققان و صنعتگران فعال در زمینه سلول های خورشیدی باشد. با توجه به اینکه فناوری سلول های خورشیدی حساس شده به مواد رنگزا دارای ماهیت بین رشته ای است، این کتاب برای تمام افرادی که در حوزه های شیمی، فیزیک، رنگ، مواد و مهندسی فعالیت می کنند قابل استفاده است. "
شایان ذکر است این کتاب در نه فصل، 328 صفحه و در تیراژ 200 نسخه و به قیمت 220000 ریال به بازار کتاب عرضه شده است.
علاقمندان میتوانند کتاب مذکور را از طریق فروشگاه و نمایشگاه دائمی انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر واقع در خیابان حافظ جنب درب اصلی دانشگاه و یا فروشگاه اینترنتی انتشارات به آدرس jdamirkabir.ac.ir/shop ؛ خریداری نمایند.