قرارداد همکاری با دانشکده مهندسی عمان

1396/12/26

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : در نشستی که با حضور «بهمن اکبری» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسقط انجام شد، دکتر «احمد شوشتری» مدير برنامه هاي بين المللي آسيا و آفريقا دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دکتر «تحسین علی رفیق» رئیس کالج بین المللی فنی - مهندسی و تکنولوژی عمان این قرارداد را امضا کردند.
رایزن فرهنگی کشورمان در این نشست با برشمردن اهداف و موضوعات این قرارداد، آن را با اهمیت توصیف کرد و گفت: حضور مسئولان یکی از مهمترین دانشگاه های ایران در عمان در راستای گسترش همکاری های علمی، پژوهشی و دانشگاهی میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان است.
دکتر «احمد شوشتری» مدير برنامه هاي بين المللي آسيا و آفريقا نیز در این نشست گفت: ما در ادامه همکاری های خود به هدف تحکیم روابط علمی دو کشور اقدام به انعقاد این قرارداد نموده ایم.
دکتر تحسین علی رفیق رئیس کالج بین المللی مهندسی و تکنولوژی عمان نیز ضمن تشکر از همکاری های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای تمهید این قرارداد، گفت: ما پس از دیداری که از دانشگاه صنعتی امیرکبیر داشتیم و با درک توانمندی های آن دانشگاه، تصمیم گرفتیم توافقنامه همکاری با دانشگاه صنعتی امیرکبیر را که شامل تبادل استاد و دانشجو و برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک و... می باشد، امضا کنیم.
وی با تاکید بر جایگاه و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران، خواستار انتقال تجربیات دانشگاهای ایران به ویژه در رشته های خاص فنی و مهندسی و بالا بردن سطح علمی کالج مهندسی و تکنولوژی عمان شد.
در ادامه این نشست که با حضور اساتید دانشکده مهندسی و تکنولوژی عمان انجام شد، دو طرف ضمن ارایه گزارشی از وضعیت آموزش عالی کشورهای خود بر ادامه همکاری های علمی تاکید کردند.
براساس قرار داد همکاری میان کالج بین المللی مهندسی و تکنولوژی عمان و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دو طرف در زمینه انتقال تجربیات فنی و مهندسی، بالا بردن سطح علمی پژوهش‌ها، تبادل اساتید، بازدیدهای دوره ای دانشجویان و برگزاری جلسات و سمینارهای تخصصی، همکاری خواهند کرد.