جلسه روسا و معاونان مالی و اداری دانشگاه‌ها

1396/12/24

با حضور معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور جلسه روسا و معاونان مالی و اداری دانشگاهها ۲۳ اسفندماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر: در این جلسه دکتر سیدرحمت الله اکرمی، معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور دکتر مهدی بنانی مدیر کل مدیریت بدهی ها و تعهدات عمومی دولت ، دکتر امین رفتاری مدیر کل نظارت بر اجرای بودجه، دکتر برزوزاده، مدیرکل خزانه و دکتر حسین عسکریان ابیانه معاونان مالی و اداری وزارت علوم و مهندس محمد عبدالحسینی مدیر کل بودجه و تشکیلات وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری حضور داشتند.
معاونان مالی و اداری و روسای برخی دانشگاه ها در این جلسه مشکلات خود را در زمینه های حقوق بازنشستگان، حق تدریس اساتید، هزینه های دانشجویی از جمله تغذیه خوابگاه و پرداخت دستمزد کارکنان و... مطرح کردند.
دکتر اکرمی مدیرکل خزانه داری کشور ضمن استماع مشکلات دانشگاه‌ها بر تلاش خزانه داری برای رفع مشکلات موجود تاکید کردند.
همچنین معاون مالی و اداری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با اشاره به برگزاری جلسه با روسای و معاونان مالی و اداری دانشگاه ها گفت: در این جلسه در خصوص ۲ موضوع تصمیم گیری شد.
دکتر عسکری ابیانه با بیان اینکه جلسه خوبی با روسای دانشگاه ها داشتیم افزود: در این جلسه هماهنگی های اولیه میان روسا و معاونان دانشگاه های بزرگ و تهران صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه در این جلسه درباره دو موضوع بحث و تبادل نظر شد خاطر نشان کرد؛ دریافت اخذ تخصیص های صددرصدی سازمان برنامه یکی از این موضوعات بوده است.
دکتر عسکریان ابیانه اضافه کرد: تخصیص هایی که از سوی سازمان برنامه داده شده است با خزانه داری کل صحبت شد تا پرداخت صورت گیرد.
معاون امور مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جدول اعتبارات سال 97 و چگونگی استفاده از تبصره های آن را از دیگر موضوعات این جلسه نام برد و گفت: در لایحه بودجه سال ۹۷ به صورت مستقیم و غیر مستقیم اعتبارات آموزش عالی حدود 32 درصد به صورت مستقیم افزایش دارد و مابقی تا مرز 100 درصد به صورت استفاده از تبصره ها در سال 97 نسبت به سال 96 افزایش یافت.
وی اضافه کرد:در این جلسه به مسولان دانشگاه ها اعلام شد تا برای تحقق این اعتبارات پیگیری های لازم را انجام دهند.